Concept_VS17_BW_edited.jpg

CREATIVE MINDS COME TOGETHER

Invitados | Guests

Agustín Guaraz
(Argentina)

Alejandro Brianza (Argentina)

Abiram Bello Gomeztagle
(México)

Adina Izarra (Venezuela)

Adrian Oropeza (México)

Abigaíl Gutiérrez (Argentina)

Alana DeVito (Canadá)

Alberto Carranza (Argentina)

Alejandro Albornoz
(Chile)

Ana Lara (México)

Alejandro Padilla
(México)

Alma Laprida (Argentina)

Álvaro A. Ocampo Grey
(Perú)

Alvaro Arce (Bolivia)

Antonio Russek (México)

Ana Maria Romano
(Colombia)

Anastasis Karaiskos
(Grecia)

Andre Mestre (Brasil)

Andrea Sosa (Argentina)

Bogar Rendon Bello (México)

Arturo Capur (México)

Barbara Garcia (México)

Barbara Scales (Canadá)

Blanca Fuentes (México)

Camilo Lillo (Chile)

Brandon Babu (EUA)

Brenda Cantelo (Canadá)

Bret Battey (EUA)

Bryan Yep (Peru)

Christophe Cinq (Canadá)

Celeste Betancur (Colombia)

Chen-Hui Jen 
(Taiwan / EUA)

Chih-Sheng Chen (Taiwan)

Christian Sánchez (México)

Catalina Peralta C. (Colombia)

Carlos Arce Tord (Perú)

Carole Chargueron
(Francia)

Cássia Carrascoza (Brasil)

Cecilia Pereyra (Argentina)

David Anaya Villallba (Colombia)

Cristian Cochia (Argentina)

Claudia Pearl González
(México)

Connor Cook (Canadá)

Corrina Bonshek
(Australia)

Dante S.G.
 (México)

Damian Keller
(Argentina)

Daniel Blinkhorn
(Australia)

Daniel Quaranta
(Argentina)

Daniel Schachter (Argentina)

Diego Campos (Argentina)

Dariush Derakshani
(Alemania-Iran)

Dayanne Díaz
(Colombia)

Diego Benalcazar
(Ecuador)

Diego Berrospi Gutiérrez
(Peru)

Dorian Bell (Canadá)

Diego Pisano (Argentina)

Diego Romero Mascaró
(Argentina)

Dimitris Savva (Chipre)

Doctor 9

Elias Xolocotzin (México)

Doriana Mendes (Brasil)

Edmar Soria (México)

Eduardo Davila (México)

Eduardo Rivas (México)

Emilio H. Cortés
(México)

Elizabeth Becerril (México)

Elliot Yair Hernández López (México)

Emanuel Vilchis (México)

Emilia Bahamonde (Ecuador)

Ethan Castro (EUA)

Emma Wilde (Reino unido)

Enrique Landívar
(Ecuador)

Erhu Yi-Fei Siao (Taiwan)

Erik Baqueiro (México)

Eun Cho (EUA)

Eurídice Cabañes
(España)

Eve Egoyan (Canada)

Aldo Aranda 
(Holanda/Mexico)

Claude Hermitte (Francia)

Diego Makedonsky (Argentina)

Fabio Barbieri
(Argentina)

Cort Lippe (EUA)

Daniel Alvarez (México)

Alejandro Ramírez
(México)

Amaury León (México)

Cecilia Simone (Argentina)

David Blink (EUA)

Evengelina Lepore (Argentina)

Carlos Soria Otárola
(Perú)

Emiliano Causa (Argentina)

Dan Dlouhý
(Republica Checa)

Erick Martinez (México)

Eduardo Caballero
(México)

Daniel Ramirez (México)

Constanza Piña (Chile)

Charles Harding (Canadá)

Andrés Rivera (Chile)

Ángel Faraldo (España)

Daniela Levy Esses 
(México)

Alejandro Cardona
(Costa Rica)

Camilo Carrero
(Venezuela)

Christian Oyarzún (Chile)

Federico Barabino (Argentina)

Federico Bianchetti (Argentina)

Federico Bueno (Argentina)

Felipe Otondo (Chile)

Felipe Rodriguez (Chile)

Flew Garcia (Argentina)

Francis Dhomont (Francia)

Francisco Beltramino (Argentina)

Francisco Colasanto (Argentina-México)

Francisco de la Vega (México)

Francisco Eme (México)

Francisco Gómez Guevara
(México)

Francisco Villegas
(México)

Franco Marenco (Argentina)

Frédéric Acquaviva (Francia)

Frederico Santiago
(Brasil)

Fredy Vallejos
(Ecuador)

Gabriel Gendin (Argentina)

Genaro Vignaroli
(Argentina)

 Germán Hinojosa
(México)

Giselle Lopez (Argentina)

Gordon Fitzell (Canadá)

Guido Ronconi (Argentina)

Haydee Jimenez
(EUA-México)

Henry Paspuel
(Ecuador)

Hugo Solís García (México)

Igor Coelho A. S. Marques
(Chile)

Iracema de Andrade
(Brasil)

Isaac Partida Ramírez
(México)

Isabel Loyer (Italia)

Isabella Forciniti (Austria)

Issias Alonzo Balvin
(Perú)

Jacob Ransom (EUA)

Jan Kavan
(República Checa)

Javier Audirac (México)

Jiri Suchanek 
(República Checa)

jjsauma (México-EUA)

João Pedro Oliveira (Portugal)

Jodk Barberán (Ecuador)

John Richards
(Reino Unido)

John Young (Reino Unido)

Jonathan Higgins
(Reino Unido)

Jorge Alba (México)

Jorge Alberto Kulemeyer
(Argentina)

Jorge David García (México)

Jorge Gregorio Garcia Moncada (Colombia)

Jorge Haro
(Argentina / España)

Jorge Luis Quispe Córdova (Perú)

Jorge Sastre (España)

José Ignacio López Ramirez Gastón (Perú)

Josue Collado (México)

Josué Martínez Alcántara
(México)

Josué Peregrina (México)

Juan Alzate (México)

Juan Bautista (Argentina)

Juan Caceres (México)

Juanjo Ripalda
(México)

Julia Rossetti | Julián Di Pietro (Argentina)

Julio Shalom (Colombia)

Kavindu (México)

Lalo Mariné (México)

Lautaro Martín Vieyra (Argentina)

Leigh Landy
(Holanda- Reino Unido)

Leonardo Vadillo Alvarado
(México)

Libertad Figueroa
(México)

Lilja María Ásmundsdóttir
(Islandia)

Linda Aguirre Yañez
(México)

Liz Lassiter (Reino Unido)

Luis Jaime Cortez
(México)

Luis Naon (Argentina)

Emilio Méndez Rizo (México)

Luis Paris (Argentina)

Luz María Sánchez
(México)

Malte Leander
(Suecia-Francia)

Manuel Massone (Argentina)

Manuel Rocha Iturbide (México)

Marcelo Martinez (Argentina)

María Florencia Sánchez Aquino (Argentina)

Mario Celentano (Argentina)

Mario Duarte (México)

Mariol Arias  (México)

Mark Contreras Waiss  (Perú)

Matías Romero Costas
(Argentina)

Matías Romero Costas
(Argentina)

Matías Torres Bravo (México)

Mercedes Invernizzi Oviedo (Argentina)

Michael Magán (Perú)

Michal Indrák
(República Checa)

Mick Ryan (Reino Unido)

Mihaela Kelemen
(Reino Unido)

Milagros Castillo AKA CANDIE (Argentina)

Moisés Canto (México)

Monica Reina (México)

Montserrat Perez (México)

Necking (EUA)

Nicolas Collins
(EUA)

Nicolas Tzortzis
(Grecia)

Nicolás Varchausky (Argentina)

Noe Gutierrez (México)

Nonis Prado (México)

Ollin Vázquez (México)

Omar Rojas
(México/Republica Checa)

Oscar Kellemberger (Bolivia)

Oscar Olmedo (México)

Óscar Santis (Chile)

Otto Wanke
(República Checa)

Owain Graham (EUA)

Pablo de la Peña (México)

Pablo Martín Freiberg
(Argentina)

Pablo Rubio Vargas
(México)

Paco Aguilar (Bolivia)

Pamela Soria (México)

Panayiotis Kokoras (Grecia)

Pat McMaster (Canadá)

Paulo C. Chagas (EUA)

Pedro Felipe Ramírez (Colombia)

Pedro Sagasti 
(Argentina)

Pedro Leal David 
(Brasil)

Pedro Loperena (México)

Pedro M. Astasio (España)

Pedro S. Bittencourt (Brasil)

Pei-Ling Chang 
(Taiwan)

Peter Trabitzsch 
(Austria)

Phoebe Scoutari 
(Reino unido)

Rajmil Fischman (Reino Unido/Perú/Israel)

Raphael Radna (EUA)

Raúl Moller Jensen (Argentina)

Renzo Garcés (Perú)

Ressi/Benes
(Austria | Hungría)

Ricardo Climent (España)

Ricardo Cuadros Pradilla
(Colombia)

Ricardo Dal Farra
(Argentina-Canadá)

Ricardo Vieira (Brasil)

Rodney DuPlessis (EUA)

Rodrigo Castellanos
(Chile)

Rodrigo Sigal (México)

Roger Dannenberg (EUA)

Sabino Jerónimo Gazzaniga (Argentina)

Salomé Lancheros (Argentina)

Sam Risser (Canadá)

  1. Samuel Hillmer (EUA)

Samuel Thomas
(Reino Unido)

Sandra González (Argentina)

Santiago Lozano (Colombia)

Santiago Pedernera (Argentina)

Sarang Kim (EUA)

Saúl Medina (Perú)

Sebastian Miño (Argentina)

Sebastiano Gualtieri 
(Reino unido)

Silvia de la Cueva
(México)

Simon Emmerson
(Reino Unido)

Sofía Matus (México)

Steel Girls 

Stefano Scarani (Italia)

Sue Moffat (Reino Unido)

Tanlla Pallares (México)

Teodoro Cromberg (Argentina)

Teresa Diaz de Cossio (México)

Tess Wagner (EUA)

The Little Giant Chinese Chamber Orchestra

Theodoros Lotis (Grecia)

Tonalli R. Nakamura (México)

Tobías Álvarez (México)

Tullis Rennie
(Reino Unido)

UEES Faculty Jazz Trio
(Ecuador)

Uriel Pacheco
(México)

Valentin Pelisch
(Argentina)

Valeria Castro (México)

Valeria Jonard (México)

Valeria Valle (Chile)

Vanesa del Barco
(Argentina)

Victor Lazzarini 
(Brasil-Irlanda)

Volkmar Kieln
(Austria)

Wil Morrison
(Reino Unido)

Yair López (México)

 Yu-Chung Tseng
(Taiwan)

Yuanyuan (Kay) He (EUA)

Zachary White (EUA)

Zaira Nathalia Bustos
(México)

COLABORADORES

logos_francia.png
logos_francia_IFAL.png
logo-doble-horizontal-EA-FCA_edited.png
120años-02_edited.png
logos_arturia-36.png
Logos-07.png

APOYOS PÚBLICOS

Logos-09.png
Logos-12.png
Logos-06_edited.png
Logos-10.png
Logos-11.png
Logos-08.png
  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Instagram